İngiltere Tatil İçin Vize

Birleşik Krallık İngiltere tatil için vize programlarını, turistik vize uygulaması dahilinde veriyor. Birleşik Krallık topraklarına yapılacak olan seyahatlerde, Genel Ziyaretçi Vizesi protokolleri uygulanır. İngiltere vizesi ile Birleşik Krallık coğrafyasının tüm ülkelerinde serbest dolaşım ve seyahat hakkı elde edersiniz.

İngiltere Genel Ziyaretçi Vizesi

İngiltere tatil için vize başvurularının vize başvuru merkezlerine yapılması ya da konsolosluklara yapılması gerekiyor. Ancak öncelikle online sistem üzerinden ziyaretçi vize başvurusunun yapılması zorunludur. İngiltere’ye yapılacak olan kültürel ve turistik geziler, eğlence ve tatil amaçları için tüm seyahat programlarında bu vize türü uygulanır.

İngiltere genel ziyaretçi vizesinden sadece diplomatik pasaport sahipleri muaftır. Diğer kategorideki pasaport sahiplerinin İngiltere seyahatleri için vize almaları zorunludur.

İngiltere Tatil Vizesini Kimler Alabilir?

İngiltere tatil için vize başvurusu, siyah pasaport sahipleri hariç diğer tüm Türk vatandaşları için geçerlidir. Umuma Mahsus Pasaport, Hizmet Pasaportu ve Hususi Pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Birleşik Krallık seyahatleri için vizeye tabiidirler.

İngiliz Genel Ziyaretçi Vizesi ile 6 ay içinde 3 ayı geçmeyecek süre için seyahat izni verilir. Birleşik Krallık topraklarına 90 günü geçmeyecek şekilde seyahat ve dolaşım hakkı elde edebilirsiniz.

İngiltere Tatil Vizesi İçin Gerekli Belgeler

İngiltere tatil için vize başvurularının öncelikle online vize başvuru portalından yapılması gerekiyor. Başvuru sonrası belgenin çıktısını alarak, gerekli vize evraklarıyla birlikte teslim etmeniz önemlidir.

İngiltere genel ziyaretçi vizesi için talep edilen diğer evraklar şöyledir;

  • Randevu bildirim belgesinin çıktısı,
  • Vize harcı yatırım dekontu,
  • Güncel ve geçerli pasaport,
  • Seyahate dair rezervasyon, ulaşım ve konaklama belgeleri
  • Var ise davet mektubu

Çalışanlar, öğrenciler, serbest meslek sahipleri ve sponsorlu gidecekler için ek belgelerin, güncel ve eksiksiz şekilde hazırlanması gerekiyor. İş ve öğrenim durumlarına göre belgeleri hazırlayarak, vize başvuru formuyla birlikte başvuruları iletebilirsiniz.

İngiltere Vizesi Öncelik

Öncelikli İngiltere vize hizmeti ve süper öncelikli vize hizmetleriyle daha kısa sürede vize alabilirsiniz. Ekstra hizmetler dahilinde;

  • Priority Service ile 5 iş gününde,
  • Super Priority Service ile 24 saat içinde

Vize veriliyor. Ek servis ücretleri dahilinde İngiltere Genel Ziyaretçi Vizesi, Tier 2 Vizesi ve Tier 5 Vize başvurularında hızlı sonuç alabilirsiniz.

SSS

AB vatandaşı ile evli İngiltere vizesi alabilir mi?

Avrupa Birliği vatandaşı biriyle evli olan kişiler Eea Family Permit vize başvurusu yapabilir. Ücretsiz verilen bir vize olup, 6 ay süresince geçerlilik sağlar.

İngiltere vize işlemlerinde VIP başvuru var mı?

İngiltere vizesi VIP başvuruları, özel hizmetler dahilindedir. Özel bir odada kişiye özel personel ile hızlı işlemler sağlanır. Express ve Super Express vize seçenekleri bulunur.

İngiltere turistik vizesi kaç günde çıkar?

İngiltere vize başvuru süreci 15 gün devam eder. Ardından vize randevusu uygulanır ve toplam 21 gün içinde sonuçlandırılır.