İngiltere İş Gezisi Vizesi

İngiltere iş gezisi vizesi, Birleşik Krallık topraklarında 6 aya kadar seyahat hakkı tanır. İngiltere’de ticari faaliyette bulunmak, yatırım yapmak veya İngiltere’de bulunan bir şirket davetlisi olarak iş gezisi vizesi alınabilir.

İngiltere İş Vizesi Başvurusu

İngiltere iş vizesi başvurusu, Ankara, İstanbul, İzmir konsolosluklarına ya da Türkiye’nin tüm şehirlerinden vize başvuru merkezleri aracılığıyla yapılabilir. İngiltere iş gezisi vizesi için gerekli evraklar ile doğrudan ve seyahatten en az 3- 4 hafta önce başvuru yapılması gerekiyor.

İş amaçlı geziler için Birleşik Krallık İngiltere’ye seyahat edecek kişilerin, iş programını kanıtlayan belgeler ile başvuru yapması gerekir. Ayrıca ekonomik durumu gösteren finansal destekli belgeler ve İngiltere’deki şirket/ kuruluş tarafından gönderilen davetiye mektubu ile şahsen müracaat gerekir.

İngiltere İş Vizesi Başvuru Evrakları

İngiltere iş gezisi vizesi için istenilen belgeler, standart vize evraklarına ek olarak ticari faaliyetleri gösterir evraklarla tamamlanır. Bu kapsamda,

  • İş, yatırım ve girişimcilik alanında seyahat amacına ilişkin resmi belgeler,
  • Finansal durumu gösteren belgeler,
  • Seyahate dair ulaşım ve konaklama belgeleri,
  • Nüfus kayıt belgeleri
  • İngiltere’de görüşme veya anlaşma yapılacak şirketin resmi belgeleri

Başvuru sahibinin statüsüne ve iş alanına göre ek belgeler istenmektedir. Büyükelçilik resmi internet adresinden vize başvuru belgelerini inceleyebilirsiniz.

İngiltere İş Gezisi Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere iş gezisi vizesi ortalama 3 haftada sonuçlanır. Birleşik Krallık vizelerinin tamamı genel olarak 15 iş gününde sonuçlandırılır. Ancak yoğunluk, başvuru belgelerinin incelenmesi ve vize sınıfına göre 3- 4 hafta sürebilir.

İş gezisi programından yaklaşık 30 gün öncesinde başvuru yapılması önerilir. Onaylanan vizeler, pasaportların kurye ile gönderilmesiyle hamiline bildirilir.

İngiltere İş Gezisi Vize Ücreti Ne Kadar?

İngiltere iş vizesi, ülkeye yapılacak ticari yatırımları kapsar. İngiltere ve Türkiye arasında bulunan iş kollarına dayalı şirket ve kurumların faaliyetlerinde, İngiltere’de bir şirket ile yapılacak görüşme ve anlaşmalarda, ticari alanlarda yatırım yapmak ve benzeri alanlarda faaliyetler için iş gezisi vizesi verilir.

Birleşik Krallık topraklarına dahil 4 ülkede 6 ay boyunca seyahat ve dolaşım hakkı tanınır. İş gezisi vize ücretleri şöyledir;

  • 6 aylık Ticari İngiltere Vizesi 129 $,
  • 2 yıllık Ticari İngiltere Vizesi 485 $,
  • 5 yıllık Ticari İngiltere Vizesi 881 $,
  • 10 yıllık Ticari İngiltere Vizesi 1105 $’dır.

SSS

İngiltere iş gezisi vizesi süresi ne kadar?

İngiltere iş seyahati için verilen vizeler, 6 aylık veya daha uzun süreli veriliyor.

İngiltere iş gezisi vizesi için nereye başvuru yapılır?

İngiltere’nin Türkiye’de bulunan dış temsilciliklerinden ya da yetkili vize başvuru merkezlerinden başvuru yapılabilir.

İngiltere iş vizesi süresi uzatılır mı?

İngiltere iş gezisi için ilk etapta 6 aylık olarak verilen vize, süresi bitmeden başvuru yapılarak 1 veya 2 yıla kadar uzatılabilir.