İngiltere Evlilik Ziyaretçi Vizesi

İngiltere evlilik ziyaretçi vizesi, son yıllarda uygulanan bir vize türüdür. Farklı ülkelerden insanların İngiltere’de evlenmesini sağlayan bir vize kolaylığıdır. İngiliz vatandaşı ya da İngiltere’de ikameti olan biriyle evlenme zorunluluğu olmadan, alınan izin ile İngiltere’de evlenmeyi sağlayan bir vizedir.

İngiltere Evlilik Ziyareti Vizesi Nedir?

İngiltere evlilik ziyaretçi vizesi için iki farklı evlilik yöntemi uygulanır. Licence veya certificate olarak uygulanan evlilik uygulamalarıyla İngiltere evlilik vizesi alabilirsiniz. Kilise, mekan veya herhangi bir alanda yapılan hızlı evlilik biçimleri, Licence olarak adlandırılıyor. Genellikle bir gün önce başvuru yapılır ve nikah memuru eşliğinde evlenilir.

Cetificate evlilik biçiminde ise nikah kıydırma zorunluluğu olan ve kutlama ile devam eden düğün modeli uygulanır. Her iki şekilde evlenmek isteyenler için verilen vize, evlilik amaçlı ziyaretçi vizesi olarak uygulanır.

İngiltere Vatandaşı Biriyle Evlilik

İngiltere evlilik ziyaretçi vizesi için 6 aylık vize verilir. İngiliz vatandaşı birinin ya da İngiltere’de süresiz oturum hakkı olan birinin nişanlısına veya partnerine verilecek olan vize türüdür.

İngiliz vatandaşı biriyle yapılan evlilik halinde, diğer eşin eksiksiz şekilde vize başvurusunu yapması gereklidir. Bu evliliğin gerçekliğine dair belgeler ile konsolosluklara başvuru yapılır.

İngiltere Evlilik Ziyaretçi Vizesine Kimler Başvuru Yapabilir?

İngiltere evlilik ziyaretçi vizesi belirli kriterler aranır. Vize koşullarına uyulması halinde evlilik amaçlı ziyaret vizesi verilebilir. Bu vizeden yaralanmak için;

  • İngiltere’de ikameti devam eden sevgilisi / nişanlısı olan kişiler
  • İngiliz vatandaşı sevgilisi/ nişanlısı olan kişiler
  • Resmi nikahını İngiltere’de yapmak isteyen kişiler
  • Türkiye veya farklı ülkelerde ikamet etmelerine rağmen, özel sebeplerden ötürü İngiltere’de evlenmek isteyen kişiler

İngiltere evlilik ziyareti vizesine başvuru yapabilirler. Vize başvurusu için belediyeden mutlaka randevu alınması gereklidir. Evlilik türüne göre nikah memuru veya belediye nikah töreni için başvuru yapılması zorunludur.

İngiltere Evlilik Ziyareti Vizesi Ne Zaman Çıkar?

Aile birleşimi veya evlilik vizesinden farklı olarak verilen bir vize türüdür. Evlilik ziyaretçi vizesi olarak uygulanan bu vize kapsamında; İngiltere’de evlenmek isteyenler ya da İngiltere’de sevgilisi, nişanlısı, partneri, arkadaşı bulunan kişilere verilen bir vize türüdür.

Evlilik ziyareti vizesi 3 ila 4 hafta içinde sonuçlanır. İngiltere nişanlılık vizesi türünde verilen bir vize sınıfıdır. 6 aylık olarak verilir ve bu süre içinde İngiltere’de evlilik yapma kriteri aranır. Vize başvuru tarihinden itibaren en az 21 iş gününde sonuçlanan ve yoğunluğa bağlı olarak 1 ayda sonuçlandırılan bir vize türüdür.

SSS

İngiliz nişan vizesi ne kadar sürede çıkar?

İngiltere nişanlılık vizesi 3 haftada çıkar.

İngiltere evlilik amaçlı seyahat vizesi ne kadar süre verilir?

İngiliz evlilik ziyaretçi vizesi 6 aylıktır, süre uzatılabilir.

İngiltere’de evlenmek için hangi vizeye başvuru yapılır?

İngiltere’de evlenmek, dini veya resmi nikah yapmak için evlilik ziyaretçi vizesi, nişan vizesine başvuru yapılır.